CESTOVATEĽSKÉ PREZENTÁCIE

 

Cez cestovateľské prezentácie vás prevediem cez rôzne zaujímavé kúty tohto sveta. Prostredníctvom jedinečných fotografií a zaujímavého rozprávania príbehov z ciest budete objavovať nádheru jednotlivých krajín, jedinečnej prírody, histórie a života ľudí. Zažijete atmosféru exotiky počas prezentácie vo vašej škole, na festivale, v kultúrnom centre alebo ako súčasť eventu vašej firmy. Prezentácie prebiehajú zábavnou formou a prispôsobujú sa vašim požiadavkám.

ČARO MOBILNEJ FOTOGRAFIE

Mobilná fotografia sa dnes stala súčasťou každého z nás. Možnosti mobilných telefónov nás všetkých postavili do úlohy dokumentaristov okolitého sveta. Ukážem vám ako aj s mobilným telefónom môžete byt profesionálnym fotografom. Pretože najlepší fotoaparát je ten, čo máte pri sebe. Prezentácia v jednotlivých kapitolách predstavuje výhody mobilnej fotografie, ukážky a možnosti práce s mobilom ako hlavným prenášačom vaších vizuálnych zážitkov do digitálnej podoby. Cez fotografie z Európy, Afriky a Ázie vám predstavím, ako maximálne vyťažiť svoj mobilný telefón a priniesť si tie najúžasnejšie fotografie zo svojich ciest. Prednáška plná rád, tipov a zážitkov.

 

SLOVENSKO – CESTY K TRADÍCIÁM

Prezentácia predstavujúca Slovensko ako krajinu, ktorá zaujme nielen svojou históriou, ale predovšetkým nádhernými scenériami. Prezentáciou Slovensko – Cesty k tradíciám vám cez širokú škálu fotografií predstavím nielen tie najkrajšie klenoty Slovenska, ale aj menej známe a o to zaujímavejšie lokality našej nádhernej krajiny. Príbehy fotografií budú doplnené zážitkami a radami, ako tieto miesta navštíviť a doniesť si z nich tie najkrajšie vizuálne zážitky nielen vo forme spomienok, ale predovšetkým krásnych fotografií. Prejdeme sa spolu od sútoku Dunaja a Moravy, cez Bratislavský hrad, historické mestá, nedobytné hrady a pevnosti, majestátne Tatry až po drevené cerkvy na východe krajny.

OKRUH ETIÓPIOU

Zážitkové rozprávanie a tie najpútavejšie fotografie pôvodnej africkej exotiky. Neskutočne pútavá príroda, história a rôznorodí obyvatelia tejto africkej divočiny. Cez svetový unikát Lalibäla, Danakilskú púšť, sopku Erte Ale, historický Harar, jedinečné národné parky až po juhozápad Etiópie k najzaujímavejším kmeňom našej planéty. Zažijete jazdu cez krajinu, ktorá si stále zachováva svoju pôvodnú divočinu. Prezentácia, ktorá Vás presvedčí, že toto je presne ten kus divočiny, ktorý by ste chceli zažiť na vlastnej koži.

ETIÓPIA – ÚDOLIE RIEKY OMO

,Rozprávanie príbehov tých najpôvodnejších obyvateľov tejto krajiny. Ukážka nielen každodenného života, ale aj slávnostných rituálov najzaujímavejších kmeňov žijúcich v údolí rieky Omo. Prejdete každodenným životom jedného z najpestrejších kmeňov juhozápadu Etiópie – Suri. Surmovia vás očaria svojím zdobením, životom, ale aj rituálnymi súbojmi Donga. Jeden z najpočetnejších kmeňov Hamarovia sa predvedú vo svojej plnej kráse. Zastavíme sa aj u Karo, Mursi, Dorze, Dassanech, aby som Vám ukázal, že napriek ťažkému životu si títo ľudia žijú krásny život.

KEŇA

Prevediem vás najkrajšími národnými parkami Kene. Cez pútavé fotografie zažijete tú pravú živočíšnu divočinu. Jedinečné stretnutia so zvieratami v živej prírode prestriedame životom miestnych obyvateľov. Úžasné tance a rituály najznámejšieho miestneho kmeňa Masajovia vás presvedčia, že Keňa nie je len safari. Zažijete východ slnka v národnom parku Massai Mara, nekonečnú divočinu Longonot, ale aj parky Lake Naivasha, Kakuru a Tsavo.

UGANDA

Najkrajšia perla Afriky. Tak nazval Ugandu Winston Churchil. Presvedčím vás, že mal úplnú pravdu. Nezabudnuteľné stretnutie s horskými gorilami v národnom parku Bwindi vás nenechá na pochybnostiach. Zažijete šimpanzov v džungli, lodné safari v národnom parku Queen Elizabeth, záchranu nosorožcov aj najväčšiu koncentráciu hrochov vo východnej Afrike. Nielen Murchisonove vodopády na rieke Biely Níl a Edwardovo jazero vás presvedčia o jedinečnej faune a flóre tejto východoafrickej krajiny.

NAMÍBIA

Jedna z najrozmanitejších krajín Afriky. Namíbia vám ponúkne púšť, zaujímavé pobrežie, národné parky, kaňony, jedinečnú faunu a flóru a domorodé kmene. Tak by sa dalo charakterizovať spoznávanie Namíbie. Prevediem vás národným parkom Ethosa, cez najkrajšie piesočné duny sveta Sossisvlei a Dead Vlei až po pobrežie Cape Cross. Ukážem vám krásu jedinečného kmeňa Himba, ich život a rituály.

Teším sa na stretnutie s vami a bude mi potešením vám odprezentovať moje autentické cestovateľské prezentácie.

.